Quantcast

Greitųjų kreditų pavojai

dr. Audrius Dzikevičius, klubo „Pinigų srautas“ viceprezidentas, VGTU docentas

Galbūt iš reklamų televizijoje ar prekybos centruose teko girdėti apie skolinimąsi vartojimo prekėms? Trumpalaikėms paskoloms paprastai naudojami tokios priemonės kaip skolinimosi limitas kredito kortelėje, greitieji kreditai, bei prekių pirkimas išsimokėtinai. Lengviausias ir greičiausias būdas pasiskolinti pinigų yra greitieji kreditai, kuriuos nesunkiai gali gauti kone kiekvienas pilnametis be didelių suvaržymų.

Skolinimasis vartojimo reikmėms slepia savyje keletą pavojų. Visų pirma, įsigyjant daiktą skolon, už paskolą mokamas didelis mokestis, vadinamas, palūkanomis bei administravimo mokesčiais. Greitųjų kreditų atvejų, metinės palūkanos gali siekti kelis šimtus procentų nuo skolinamos sumos. Antra, paprastai žmonės perka skolon daiktus, kurių jiems nebūtinai reikia. Be to, pasitaiko atvejų, kad pirkėjai dažnai vartoja prekę trumpiau nei moka palūkanas už kredito sumą. Todėl paprastai, pinigų skolinimasis pasiteisina tik tuomet, jei įsigyjama tikrai reikalinga ilgalaikio naudojimo prekė arba pinigai yra investuojami į verslą ir jie padeda uždirbti daugiau pinigų.

Jeigu kada nors atsiras poreikis pasiskolinti pinigų, atidžiai įvertinkite visas galimybes bei paskolos sąlygas, ir tik tuomet priimkite sprendimą. Nepamirškie, jog greitasis kreditas yra lengviausias būdas pasiskolinti, tačiau tuo pačiu pats brangiausias ir pavojingiausias, nes vėluojant mokėti palūkanas ar grąžinti pasiskoliną sumą, skaičiuojamos „krokodiliškos“ baudos, be to, gadinatės savo kredito istoriją, kuri taps kliūtimi vėliau, pvz., imant būsto kreditą.  Tokiu būdu, yra be galo svarbu atidžiai įsigilinti į paskolos sutarties sąlygas ir stengtis kreditą grąžinti bei palūkanas mokėti laiku.

Audrius Dzikevičius

Dalintis