Quantcast

dr. Audrius Dzikevičius, klubo „Pinigų srautas“ viceprezidentas, VGTU docentas

Tikriausiai jau ne kartą esate girdėję tėvelius jums sakant: „Pasistenk visų pinigų neišleisti, taupyk!“ Atrodo, kad gaunami arbatpinigiai yra skirti būtent toms mažoms išlaidoms, kurių kiekvieną dieną turite gana daug ir pinigėlių, kuriuos norėtumėte sutaupyti beveik nelieka. Pabandykime išsiaiškinti, kodėl reikia taupyti ir kodėl tai pradėti reikia kuo greičiau.

Svarbiausias žingsnis pradedant taupyti yra ilgalaikio tikslo nusistatymas. Tai gali būti santaupos, skirtos studijoms aukštojoje mokykloje ar motorolerio įsigijimas paaugus. Labai svarbu, kad tikslas, kurį išsikelsite jus skatintų taupyti, t.y. aukoti dalį vartojimo išlaidų vardan didesnio vartojimo ateityje. Prieš pradėdami taupyti, susiskaičiuokite, kiek arbatpinigių gaunate kiekvieną mėnesį. Tuomet nustatykite tam tikrą dalį (pradėkite nuo vienos dešimtosios), kurią norėtumėte ir galėtumėte atidėti santaupoms. Pavyzdžiui, jei kas mėnesį gaunate 100 litų įvairioms išlaidoms, 10 iš jų atidėkite taupymui (susimokėkite sau), o kitus naudokite kasdienėms išlaidoms (mokėjimams kitiems). Laikui bėgant, jei yra galimybė, stenkitės taupymo dalį didinti, tai leis didinti santaupų kaupimo greitį. Pabaigus mokyklą, kai norėsit pradėti studijuoti aukštojoje mokykloje ar įsigyti motorolerį, turėsit savų santaupų, tad pasiekti anksčiau išsikeltą tikslą bus daug paprasčiau.

Taip pat kyla klausimas, kur laikyti sutaupytus pinigus? Geriausias ir efektyviausias būdas būtų atsidaryti sąskaitą banke. Nepilnamečiams prireiks tėvelių pagalbos – jie padės atsidaryti sąskaitą, į kurią kiekvieną mėnesį galėsite įnešti savo arbatpinigių dalį. Taigi, kuo anksčiau pradėsite taupyti, tuo greičiau šis procesas taps įprasta ir nepastebima veikla, kuri padės tinkamai elgtis ir su ateityje uždirbamas pinigais bei leis pasiekti finansinę nepriklausomybę.

Audrius Dzikevičius

Dalintis